Osoby wynajmujące pokój w hotelu czy obiekcie agroturystycznym zwracają baczną uwagę na warunki, w jakich przyjdzie im nocować. Aby zapewnić gościom maksymalny komfort, w budynku warto zamontować system klimatyzacyjny. Będzie on odpowiedzialny nie tylko za schładzanie czy ogrzewanie pomieszczeń, ale również utrzymanie w nich czystego i świeżego powietrza. Jaki rodzaj klimatyzacji sprawdzi się w pensjonacie, w jakich miejscach warto zamontować jednostki wewnętrzne oraz jakie będą zalety takiej instalacji?
Rodzaje klimatyzatorów do obiektu noclegowego
Montaż klimatyzacji obiektowej to usługa dedykowana dla właścicieli większych i mniejszych budynków noclegowych. Zależnie od ich metrażu czy układu pomieszczeń, można zastosować w nich różne rodzaje klimatyzatorów. W małym, kilkupokojowym pensjonacie sprawdzi się system typu multi-split, w którym do jednego agregatu podłączonych będzie kilka parowników. Zapewni on dobrą wydajność, cichą pracę oraz optymalny komfort termiczny gości, każdego dnia starannie filtrując powietrze. W dużych hotelach dobrym rozwiązaniem będzie klimatyzacja VRF, charakteryzująca się zmienną ilością czynnika chłodniczego w obiegu. Dzięki niej schładzanie nawet największych obiektów będzie przystępne cenowo, a temperatura panująca w ich wnętrzach – przyjemna bez względu na warunki atmosferyczne poza budynkiem. Aby dobrać najlepsze rozwiązanie, warto skorzystać ze wsparcia i doświadczenia firmy zajmującej się montażem klimatyzacji. Jej pracownicy dokonają niezbędnych obliczeń, dzięki którym instalacja chłodząca będzie działać wydajnie i energooszczędnie, nie zakłócając spokoju wypoczywających w obiekcie gości.
Zalety klimatyzacji w pensjonacie i hotelu
Dlaczego warto posiadać klimatyzację w obiekcie noclegowym? Powodów jest przynamniej kilka. Po pierwsze – gwarantuje ona doskonały komfort cieplny odwiedzającym gościom, korzystnie wpływając na ich opinię o hotelu oraz przyciągając kolejnych klientów. Po drugie – umożliwia wypełnienie obowiązujących wymogów BHP oraz sprawia, że dbający o czystość czy obsługę klientów personel pracuje znacznie bardziej wydajnie. Po trzecie – klimatyzacja w pensjonacie optymalizuje poziom wilgotności we wnętrzach, minimalizując ryzyko pojawienia się nieestetycznych grzybów czy pleśni. W konsekwencji pomaga w zachowaniu optymalnej kondycji mebli czy wyposażenia pokoi. Po czwarte – ogranicza konieczność wietrzenia oraz związanego z nim wpuszczania do wnętrz owadów, pyłu i brzydkich zapachów. Po piąte natomiast – pozwala na ogrzewanie pomieszczeń w przejściowym sezonie, a nierzadko także zimą – ograniczając bądź eliminując konieczność korzystania z instalacji C.O..
Miejsca montażu klimatyzatorów w budynku hotelowym
Planując montaż klimatyzacji w hotelu lub pensjonacie, warto wziąć pod uwagę różne miejsca lokalizacji jednostek wewnętrznych. Powinny one obowiązkowo znaleźć się w pokojach, w których poprawią komfort wypoczywających gości. Zastosowane w hotelowej restauracji i kuchni, wyeliminują nadmiar pary wodnej oraz zapachy gotowania. Jeśli w obiekcie jest sala bankietowa, jej klimatyzowanie umożliwi zapewnienie optymalnych warunków termicznych podczas imprez okolicznościowych czy firmowych. Klimatyzator zainstalowany w magazynie czy pralni wyreguluje poziom wilgotności oraz zmniejszy ryzyko zepsucia się przechowywanych produktów spożywczych. Nie powinno zabraknąć go również w recepcji, która jest reprezentacyjnym obszarem całego obiektu hotelowego – i która powinna sprawiać dobre wrażenie już od pierwszych chwil po przestąpieniu progu przez gości.
Klimatyzacja do hotelu to jedna z instalacji, które obowiązkowo powinny znaleźć się w budynku. Prawidłowo dopasowana i zamontowana, w dyskretny sposób zadba o optymalną temperaturę we wnętrzach – istotną zarówno dla gości, jak i samych pracowników. Jeżeli są Państwo zainteresowani profesjonalnym wykonaniem systemu chłodzącego w obiekcie noclegowym, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu przedstawienia oferty i przygotowania wyceny.